MEB

Milli Eğitimden Etkileşimli Ders Kitabı

Millî Eğitim Bakanlığınca, ortaöğretim düzeyinde güncellenen müfredattaki ders içeriklerinin daha ilgi çekici ve verimli hale getirilmesi amacıyla ses, video, animasyon ile zenginleştirilmiş etkileşimli ders kitabı uygulaması başlatıldı. Hazırlanan etkileşimli kitaplar, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına "http://ogmmateryal.meb.gov.tr" internet adresi üzerinden açıldı.

37 Bin Öğretmen Kadroları Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2015-2016 Eğitm-Öğretim yılı başında Eylül ataması olarak toplam 37000 öğretmen alacak. Bu alınacak öğretmenlerden 36.512 kişi İlk Atama, 371 kişi yeniden ve kurumlar arası geçiş ile atama, 117 kişi ise milli sporcu kadrosundan atama yapılacak.
Kadrolarda en fazla payı 4189 kişi ile Sınıf Öğretmeliği, daha sonra 3964 kişi ile İngilizce ve 3819 kişi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği branşları almış durumda.
Atama başvuruları 4-10 Eylül arasında yapılacak. Atamalar ise 15 Eylül'de gerçekleştirilecek.

Fatih Projesi Personel Alım İhalesi

Eğitimde FATİH Projesi kapsamında; Projede idarenin limitli insan kaynağı kapasitesi olmasından dolayı, İdare kadrolarında yeterli sayıda bulunamayan nitelikleri teknik şartnamede belirlenen teknik ve destek elemanlardan oluşan bir kadro ile Proje kapsamında gerekli çalışmaların hızlandırılması amacıyla; proje yönetim planının oluşturulmasına, geliştirilmesin

Sayfalar

RSS - MEB beslemesine abone olun.