Eğitim-Öğretim

Eğitim-Öğretim ile ilgili haberler...

Milli Eğitimden Etkileşimli Ders Kitabı

Millî Eğitim Bakanlığınca, ortaöğretim düzeyinde güncellenen müfredattaki ders içeriklerinin daha ilgi çekici ve verimli hale getirilmesi amacıyla ses, video, animasyon ile zenginleştirilmiş etkileşimli ders kitabı uygulaması başlatıldı. Hazırlanan etkileşimli kitaplar, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına "http://ogmmateryal.meb.gov.tr" internet adresi üzerinden açıldı.

İçerik Türü: 

Açıköğretim Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

Açıköğretim fakültesi ikinci dönem (bahar dönemi) kayıt yenileme tarihleri belli oldu.

Açıköğretim Üniversitesi'nin sitesinden yapılan duyuru şu şekilde;

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerini kapsamaktadır.  

Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri;

İçerik Türü: 

TEOG Soru Analizlerini MEB Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG sınavlarına ilişkin test ve madde istatistikleri çıkarıldı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilk kez Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, testlerin zorluk dereceleri rapor haline getirildi. TEOG birinci dönem ortak sınavlarının sonuçları, 19 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu sınavlara ilişkin test ve madde istatistikleri çıkarıldı.

"TEOG'UN GÜVENİLİRLİK KATSAYISI 0.969 OLARAK BELİRLENDİ"

İçerik Türü: 

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Nasıl?

Dershanelerin kapatılması çalışmalarının başlamasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı okullarda kurs verilmesine yönelik çeşitli çalışmalar başlattı ve en son hali olarak "Destekleme ve Yetiştirme Kursları" adı altında kurslar açılmaya başlandı.

Bu kurslar 2015-2016 eğitim öğretim yılında nasıl yapılacak? Bu konuyla ilgili yayımlanan kılavuzda aşağıdaki bilgiler yer almakta.

İçerik Türü: 

Sayfalar

RSS - Eğitim-Öğretim beslemesine abone olun.