Eğitim Haberleri

Öğretmen Yeterlikleri (Revize) Çalıştayı

Öğretmen Yeterlikleri (Revize) Çalıştayı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından 4-5-6 Şubat 2015 tarihleri arasında Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde “Öğretmen Yeterlikleri (Revize) Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştay, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü, Daire Başkanı, eğitim uzmanı ve üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Öğretmene Yıpranma Payı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen 19. Milli Eğitim Şurası'nda oluşturulan Öğretmen Niteliğinin Arttırılması komisyonunda, öğretmenlere her dört yılda bir yıpranma payı verilmesi önerisi benimsendi.

Komisyon, öğretmenlere her 4 yılda bir yıpranma payı ve 3600 ek gösterge verilmesi, ek ders ve nöbet ücretlerinin arttırılmasını da oy birliğiyle kabul etti.

Ortak Türk Tarihi Kitabının Programı Onaylandı

Ortak Türk Tarihi Kitabının Programı Onaylandı

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı: “Ortak Türk tarihi kitabının programı onaylandı. 1500´lü yıllara kadar gelen ortak tarihimizin önce seçmeli, sonra zorunlu okutulması şeklinde ilke kararı alındı. Aynı işlem önümüzdeki nisan ayına kadar coğrafya ve edebiyat kitapları için de gerçekleştirilecek“

Türk Keneşi Eğitim Bakanları 3. Toplantısı´na katılmak için Bakü´de bulunan Bakan Avcı, toplantıda alınan kararlar ve temaslarıyla ilgili basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Sayfalar

RSS - Eğitim Haberleri beslemesine abone olun.